כל מה שצריך לדעת על הזרקת בוטוקס

 
נכון להיום לא ניתן לדבר על רפואה אסתטית מבלי להזכיר את טיפולי הבוטוקס, הנחשבים לשיטת הטיפול הפופולרית ביותר להעלמת וטשטוש קמטים.
למעשה קשה להאמין שבמשך כשלושה עשורים נעשה שימוש בבוטוקס לצרכים שונים לגמרי.
בכתבה שלפניכם נפרט אודות שיטת הטיפול שחוללה מהפכה בתחום הרפואה האסתטית.

 

מבעיות פזילה לקמטי הבעה

 
 
הרעלן הקטלני ביותר בטבע נקרא טוקסין הבוטולינום. הוא מופק מחיידק הנקנקת ודי בריכוז של מיליארדית הגרם לק"ג משקל גוף, כדי להביא למותו של אדם.
הוא פועל על ידי חסימת השחרור של נוירוטרנסמיטר בשם אצטילכולין בסינפסה שבצומת עצב-שריר ולכן בכמויות מזעריות, מסוגל להחליש פעילות של שרירים הנמצאים במצב של פעילות יתר.

החומר בודד לראשונה ב-1897 ונכנס לשימוש רפואי בשנות ה-70 של המאה הקודמת, על ידי שני רופאי עיניים, שגילו כי ניתן לסייע באמצעותו למטופלים הסובלים מפזילה.
בהמשך נעשה שימוש ברעלן לטיפול בעוויתות לא רצוניות ובטיקים בחלקי גוף שונים דוגמת הצוואר, הגפיים והעפעפיים וכן נעשה שימוש נרחב בבוטוקס לטיפול במיגרנות ובהזעת יתר.

היה זה רק בשלהי שנות ה-90, כשהתגלה בעקבות שורה של מחקרים, כי ניתן להשתמש בבוטוקס לצורך טשטוש של קמטים דינמיים וקמטי הבעה בפנים.
החומר אושר לשימושם של רופאים העוסקים בתחום של רפואה אסתטית רק בתחילת המילניום הנוכחי אך תוך זמן קצר הפך לאחד הטיפולים הנפוצים ביותר בתחום זה.

 
 

למי מתאים הטיפול?

 
 
הזרקות בוטוקס יכולות להתאים לנשים וגברים שעדיין לא זקוקים למתיחת פנים (לרוב מדובר על אנשים בעשור החמישי והשישי לחייהם), המעוניינים לטשטש את נזקי הזמן ולהעלים את הקמטים בצידי העיניים, בין הגבות ובמצח.
בנוסף ניתן להשתמש בבוטוקס להעלמת החריצים באזור הפה, המופיעים לרוב בנשים לאחר עשרות שנות עישון וכן ניתן להרים באמצעות בוטוקס במספר מ"מ את הגבות.

 
 
 
הזרקת בוטוקס
 
 
 
 

למשך כמה זמן הטיפול יעיל?

 
בדרך כלל ניתן ליהנות מתוצאות הטיפול הראשון במשך שלושה חודשים עד חצי שנה. בתום תקופה זו הקמטים ישובו ולכן יש לחזור על הטיפול פעמים נוספת.
הואיל והשרירים מתנוונים באופן חלקי לאחר כל טיפול, הרי שטיפולים חוזרים גורמים להארכת משך הזמן הנדרש בין טיפול לטיפול. כך לדוגמה יתכן שבין הטיפול הראשון לשני יחלפו ארבעה חודשים אך לאחר מכן עד הטיפול השלישי יעברו עשרה חודשים ובין השלישי לרביעי, שנה שלמה.

 

מה הן תופעות הלוואי של הטיפול?

 
אמנם מדובר בתחום של רפואה אסתטית, אך עדיין חשוב לזכור כי ייתכנו מספר תופעות לוואי לא רצויות. להלן כמה מהן על קצה המזלג:
  • נפיחות ואדמומיות באזורי ההזרקה (חולפות מאליהן תוך מספר שעות מתום הטיפול).
  • שטפי דם מקומיים שניתן להסתיר באמצעות מייק-אפ (לרוב חולפים תוך שבועיים לכל היותר).
  • חוסר סימטריה (ניתן לתיקון על ידי הזרקות נוספות).
  • היעדר השפעה (ישנם מטופלים המפתחים נוגדנים לחומר ובעקבות כך הוא אינו משפיע עליהם).
  • נפילת עפעף (תופעה נדירה מאוד החולפת תוך מספר שבועות).

 
במרפאת הכאב והאסתטיקה הרפואית של ד"ר ברנרדו שטראוס בכפר סבא , ניתן ליהנות ממגוון רחב של טיפולים אסתטיים מתקדמים המבוססים על שיטות טיפול חדשניות, לרבות הזרקות בוטוקס.
כל סוגי הטיפולים מתבצעים ברישיון ובאמצעות המכשור המתקדם ביותר שקיים.
 

ליצירת קשר עם ד"ר שטראוס אתם מוזמנים להשאיר פרטים כאן או להתקשר.