מהי הזעת יתר וכיצד נטפל בבעיה

 
תהליך של הזעה הוא תהליך טבעי ובריא שכל אחד מאתנו מתמודד אתו.
אם כי יש אנשים שעבורם הזעה זה עניין שיוצא מגבולות הנורמה ומעמיד אותם מול קושי ואתגר ברמה יומיומית.

 

על התופעה של הזעת יתר

 
 
מסתבר כי כיום כאחוז אחד מהאוכלוסייה בעולם המערבי סובל מהזעת יתר. התופעה מתבטאת בהזעה מוגברת וכמויות גדולות של זיעה באזורים מסוימים בגוף, וזאת ללא קשר למזג האוויר או למאמץ גופני. ההזעה היתרה פוגעת באיכות החיים ומהווה מוקש בביצוע משימות מסוימות. איך אפשר לערוך רשימה אם הדף מתמלא בכתמי זיעה? כיצד ניתן להושיט יד בבטחה אם היד רטובה? זה לכל הדעות מצב לא נעים.

 
 

הזעת יתר ראשונית והזעת יתר משנית

 
יש להבדיל בין שני סוגים של הזעה.
  • הזעה ראשונית – זו הזעה שהסיבה לה אינה ידועה והיא תופעה בפני עצמה.
  • הזעה משנית – תופעה שהיא תוצאה. לדוגמה של השמנת יתר, הפרעות אנדוקריניות, בעיות נוירולוגיות ועוד. במקרים כאלו יהיה צורך לטפל בבעיה הראשונית וכתוצא מכך תיפתר ההזעה המשנית.

 

הגורמים להזעה ראשונית

 
נכון להיום לא ברור מהו הגורם לכך שאנשים מסוימים מזיעים בכמות מוגברת וחסרת פרופורציה באזורים מסוימים, אם כי מתברר כי יש בתופעה ממד תורשתי כיוון שמרבית המזיעים מדווחים כי בן משפחה מדרגה ראשונה סובל גם הוא מהתופעה.

 

אזורים מועדים להזעה

 
הזעת יתר נפוצה באזור בית השחי, בכפות הידיים והרגליים ובאחוזים מופחתים באזור הפנים. הטיפול הנכון מתבצע באזור המדובר ופותר את הבעיה בצורה מקומית.

 

כיצד מטפלים בתופעה?

 
 
אנשים שסובלים מתופעה של הזעת יתר ראשונית יוכלו למצוא את הפתרון שלהם במרפאות שמספקות טיפולי אסתטיקה רפואית. למטפלים בתחום אסתטיקה רפואית יש ארסנל נרחב של טיפולים וחומרים שנועדו לענות על הצרכים של המטופלים ולאפשר להם להתגבר על התופעה. במקרה של הזעה מוגברת ברמה קלה ייבחר טיפול המבוסס על אלומיניום כלוריד, כדורים אנטיכולינגריים וכן מכשירי יונטופורזיס. במקרים חמורים יותר יש שימליצו על טיפול כירורגי. אם כי בניתוח יש סיכונים שונים וכן סיכוי שהגוף יפצה את עצמו בהזעת יתר מפצה באזור אחר בגוף.

 
 
 
מהי הזעת יתר וכיצד לטפל בבעיה
 
 
 
 

הטיפול היעיל והבטוח – זריקות בוטוקס

 
הבוטוקס המוכר לנו מתחום מילוי קמטים משמש גם לצורך טיפול בהזעת יתר, בשיטה זו מבצעים חסימה של הגירוי העצבי לבלוטות הזיעה, השפעת טיפול זה נמשכת כשישה חודשים וכאשר ההזעה חוזרת ניתן לחזור על הטיפול שוב ושוב.

 

מהם היתרונות של השיטה?

 
יתרון ראשון הוא העובדה שמדובר בשיטה טיפולית שכבר נוכחת בענף של שאסתטיקה רפואית עשרות שנים, הוותק שלה מספר על בטיחות ועל השפעה חיובית ללא תופעות לוואי. בנוסף יש לציין כי השיטה מטפלת ביעילות רבה בתופעה וזאת בלי להשפיע על כלל המערכות של הגוף – הטיפול מקומי בלבד. כמו כן יש לטיפול יתרון משמעותי נוסף והוא העובדה כי הטיפול אינו מכאיב למטופל והוא גורם לחוסר נוחות מינימלית.

 

בואו להתגבר על התופעה!

 
מרפאת אסתטיקה רפואית של ד"ר שטראוס מזמינה אתכם לקבל ייעוץ ראשוני והכוונה לקבלת הטיפול המתאים לכם.
כי לאחר טיפול אסתטיקה רפואית במרפאה של ד"ר שטראוס תוכלו לנשום לרווחה וליהנות מאיכות חיים טובה יותר!

 

ליצירת קשר עם ד"ר שטראוס אתם מוזמנים להשאיר פרטים כאן או להתקשר.