עיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית – כל מה שצריך לדעת

 
עיבוי שפתיים הוא טיפול פופולרי מאוד בקליניקות של רפואה אסתטית, שיכול להתאים לנשים רבות. בין היתר מדובר בנשים בעלות שפתיים דקות החולמות על שפתיים מלאות וחושניות יותר ונשים מבוגרות שהשפתיים שלהן איבדו את הצורה המקורית שלהן, המעוניינות להשיב עטרה ליושנה. כמו כן צעירות רבות שניחנו במראה שפתיים נהדר, מעוניינות לעבור עיבוי שפתיים על מנת להדגיש את המראה הקיים.

 

אילו פגמים ניתן לתקן באמצעות עיבוי שפתיים?

 
 
עיבוי שפתיים יכול לסייע לנשים הסובלות מחוסר סימטריה בשפתיים, משפתיים קטנות, ארוכות או דקות מאוד, לנשים עם קמטים בצידי השפתיים שמכונים קווי אכזבה או קווי מריונטה (Marionette lines) וכן לנשים בעלות שפתיים יבשות וחסרות ברק וצבע. מעבר לכל אלה, עיבוי שפתיים מומלץ במקרים שבהם גבול השפתיים אינו ברור, במקרים שבהם נוצרו לאורך השנים קמטי עישון ובמקרים שבהם ישנו רצון להדגיש את קשת קופידון בשפה העליונה (Cupid bow).

 
עיבוי שפתיים
 
 

אילו חומרים משמשים כיום לעיבוי שפתיים?

 
במרכזי רפואה אסתטית שבהם מבצעים טיפולים של עיבוי שפתיים נעשה כיום שימוש בעיקר בחומצה היאלורונית, סיליקון ושומן עצמי. לכל חומר היתרונות, החסרונות והמאפיינים הייחודים שלו, כשחומצה היאלורונית היא החומר שנעשה בו השימוש הנרחב ביותר. חומצה היאלורונית היא חומר הנמצא באופן טבעי בגופנו ולכן הסיכוי לסיבוכים ארוכי טווח, הוא מינימאלי. כמו כן מדובר בטיפול שאינו פולשני, המספק תוצאות מצוינות ומראה טבעי.

 

מדוע חומצה היאלורונית הפכה לפופולרית בתחום עיבוי השפתיים?

 
להלן הסיבות המרכזיות שהובילו לכך שכיום ברוב המרכזים העוסקים בתחום של רפואה אסתטית, נעשה שימוש בחומצה היאלורונית לעיבוי שפתיים:
  • ההשפעה של החומצה ההיאלורונית היא זמנית ולכן היא מתאימה כמו כפפה ליד לנשים שמעוניינות להתנסות בעיבוי שפתיים בפעם הראשונה מבלי להתחייב למראה מסוים. זאת כמובן בניגוד לסיליקון, שאינו נספג בגוף ולכן יוצר מראה קבוע: חשוב לזכור כי מה שנמצא באופנה היום, לאו דווקא יישאר באופנה עוד עשור או אפילו עוד חמש שנים לצורך העניין.
  • מטופלות שעוברות הליך קוסמטי בשפתיים שנעשה בו שימוש בשומן עצמי, צפויות לסבול משטפי דם ומנפיחות במשך זמן רב הן באזור שממנו נלקח השומן והן באזור השפתיים. כמו כן חלק ניכר מהשומן המוזרק צפוי להיספג חזרה בגוף ואין דרך לדעת מה יהיה המראה הסופי. כל זה כמובן אינו רלוונטי כשמדובר בחומצה היאלורונית, הגורמת לנפיחות מינימלית, החולפת במהירות.
  • פרופיל תופעות הלוואי של חומצה היאלורונית שונה מאוד מפרופיל תופעות הלוואי של סיליקון. למעשה הסיליקון יכול לגרום לשורה ארוכה של תופעות לוואי, החל מתגובה דלקתית מקומית קלה ועד לתגובה גרנולומטוטית קשה שעשויה לגרום לעיוות חמור באזור ההזרקה. אם לא די בכך, הסיליקון גם עשוי לנדוד ממקום ההזרקה ולשנות מיקום לאורך השנים.

 
במרפאת הכאב והאסתטיקה הרפואית של ד"ר ברנרדו שטראוס בכפר סבא, ניתן ליהנות ממגוון רחב של טיפולים אסתטיים מתקדמים, לרבות עיבוי שפתיים באמצעות הזרקות של חומצה היאלורונית.
 

ליצירת קשר עם ד"ר שטראוס אתם מוזמנים להשאיר פרטים כאן או להתקשר.